HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Olivia Gatesová

Olivia Gatesová

Olivia je ženou mnoha talentů. Věnovala se zpěvu, malování, designu, je manželkou a matkou a ještě k tomu všemu lékařkou. Ovšem je pravda, že zpěvu, malování a designu se věnovala spíše okrajově, a právě opačně tomu však bylo s její úlohou manželky, matky a lékařky. Jestli Vám připadá neuvěřitelné, jak někdo toho může tolik stíhat, tak si k tomu ještě přidejte psaní, kterému se věnovala odjakživa, i když si nikdy nemyslela, že by v tomto oboru mohla udělat nějakou kariéru.

Pak, když si v roce 2001 koupila svůj první počítač (opravdu až tak pozdě!) a pronikla do počítačového světa, našla na internetu webové stránky nakladatelství Harlequin. Tam zjistila, že vydavatel, jehož knihy hltala v době dospívání, přijímá rukopisy začínajících autorů.

Učinila zásadní rozhodnutí a o dva roky později publikovala v Harlequinu svou první knihu v edici Lékařské romance. A hned napoprvé to byl obrovský úspěch. Ona sama to považuje za jeden z nejúžasnějších okamžiků svého života.

Od července 2003 se její život ubírá v hektickém tempu, protože pracuje na plný úvazek jako lékařka i spisovatelka.

Olivia sdílí domov se svým manželem, svou první láskou, s dcerou a bílou perskou kočkou. Manžel je jí rádcem a neuvěřitelně vitální maminka velkou oporou. Dcera má bujnou fantazii a přichází za Olivií s různými nápady a zápletkami a spoustu inspirace se jí dostává i od kolegů a pacientů v práci. Oliviina kočka se také podílí na jejím psaní – přede pod lampou na psacím stole, kriticky sleduje, jak se příběh odvíjí na obrazovce monitoru a občas se ho snaží upravit podle svého, když přejde po klávesnici.


Zpět