HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Ingrid Weaverová

Ingrid Weaverová

se domnívá, že romantické novely jsou něco jako country hudba. Lidé se dokáží vžít do témat romancí stejně tak, jako si užívají upřímné, zemité country písně, plné citu. A třebaže romance mají čtenáře především pobavit, stejně jako dobrá hudba mají kvalitu a hloubku, která bere za srdce.

Narodila se a vyrostla v Kanadě v jižním Ontariu. Jako malá chtěla být vědeckou pracovnicí nebo kosmonautkou, nebo dokonce špiónkou. Když přišla na to, že všechny tyhle věci si může prožít v knihách, brzy si zvolila jinou cestu.

Studovala anglickou literaturu a poté, co učila na střední škole v severním Quebecku a pak vychovala tři děti, se nakonec začala věnovat vlastní tvorbě. " Při psaní mohu naplno využít své představivosati," přiznává Ingrid. "Na druhou stranu nemám nikdy klasickou dovolenou, protože mi v hlavě neustále krouží nápady, o čem bych mohla psát!"

V současné době žije poblíž Toronta, kde pracuje na své další knize. I když publikuje od roku 1994, české čtenářky se s ní poprvé setkávají letos v listopadu u povídky Pohádka o Popelce, která vychází v edici Special.


Zpět