HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Sharon Kendricková

Píšu odjakživa. Příběhy, které jsem tajně psala na zadní stranu školních sešitů, přiváděly mé spolužáky ke smíchu, u učitelů jsem však pochopení nenašla. Založila jsem třídní časopis s názvem Generalie (to slovo jsem našla v jedné učebnici!).

Psala jsem do něj příběhy na pokračování, které jsem nazvala Editina dobrodružství. Postavu Edith jsem měla moc ráda, i když měla zálibu v nošení vojenských bot velikosti 10 a byla nesmírně vážná.

Když jsem byla starší, začala jsem psát příběhy pro Harlequin, protože: a) jsem milovala knihy a b) bylo to jediné nakladatelství, které občas přijalo rukopis i od začínajících autorů. Moje první kniha vyšla bez jediného zásahu redaktora, což bylo trochu jako pohádka. Přiznám se, že jsem to dlouho nemohla pochopit. Ale k mému překvapení a radosti: jsem se právě stala spisovatelkou!

Psaní je ta nejkrásnější práce na světě. Můžete jít klidně odpoledne do kina na francouzský film a ještě si říkat, že vlastně pracujete. Stejně tak i procházka v dešti je velmi inspirativní – jak byste totiž mohli poslat hrdinku ven v takové slotě, aniž byste věděli, jaké to je, když vás do tváří bičuje studený déšť? Někdy toužíte utéct od aktuální rozpracované práce, ale pak se vám po ní stýská.

Psaní vás nutí dívat se na svět jinýma očima – neustále hledáte inspiraci a nápady, toužíte mít plný a bohatý život. Kdybych se k tomu někdy odhodlala, nechala bych si vytetovat nápis Carpe Diem (ale vím, že to nikdy neudělám!)

Právě jsou k dostání tyto její knížky:
Na královském turné
Na královském turné
Milenkou Sicilana
Milenkou Sicilana

Italův testament
Neochotná nevěsta
Neochotná nevěsta

Prince jsem nechtěla!
Ráj v Indickém oceánu
Ráj v Indickém oceánu

Musíš se vrátit do Řecka!

Zpět