HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Elizabeth Harbisonová

Vyrůstala v Potomacu v Marylandu, nedaleko Washington D. C. Poprvé ji napadlo, že se stane spisovatelkou, už někdy v šesté třídě základní školy, když dlouho po půlnoci pod peřinou ve světle baterky hltala jednu knížku za druhou. Později vystudovala literaturu a historii umění na univerzitě v Londýně a současně i anglickou literaturu na univerzitě v Marylandu.

Kromě romancí napsala i několik kuchařek a knížek pro děti. Jak sama přiznává, na psaní myslí v podstatě stále celý den - buď píše, nebo přemýšlí o novém námětu, nebo si myslí, že by měla psát rychleji!

Ve volném čase ráda vaří, čte, chodí na procházky a nakupuje nové knížky.

Ona sama začala žít vlastní životní romanci v roce 1994, kdy se vdala za muže svých snů, Johna, hudebníka a ilustrátora. Oba nyní bydlí v Marylandu spolu se svými dvěma dětmi Paige a Jackem a psem Baileym.

Elizabethina rada, jak si i ve všedním životě udržovat romantiku, je jednoduchá: spolu s manželem se rádi a hodně smějí a sdílejí obyčejné, každodenní maličkosti, na které mnohé páry ve spěchu a stresu zapomínají, jako například každý den chodí nakupovat stejného obchodu se zeleninou.

Jejím tajným snem je naučit se řídit letadlo, ale zatím k tomu nenašla odvahu.

V češtině jí dosud vyšlo pět romancí.


Zpět