HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Sylvia Andrewová

Sylvia Andrewová

Dokud Sylvia pracovala jako zástupkyně ředitele na jedné střední škole a starala se o domácnost a rodinu, neměla na psaní příliš času. Svou prvotinu psala v průběhu téměř dvaceti let, aby nakonec zjistila, že hlavní hrdinka je naprostý strašpytel a hrdina nafoukaný a nabubřelý macho. Takže jejich příběh nikdy nedokončila a nechala hrdiny jejich osudu.

Sylvia je vášnivou čtenářkou kriminálních a historických románů. Na rozdíl od svého manžela Simona, jenž miluje objemné knihy o divoce rostoucích orchidejích nebo o církevní architektuře, má raději kratší knihy, které přečte za jediný večer. A protože v knihovně už všechny takové knížky přečetla, začala se bavit tím, že vymýšlela vlastní příběhy.

Její zájem o život v Anglii počátkem 19. století se odráží i v jejích knížkách. Miluje georgiánskou architekturu, takže téměř v každém příběhu najdete popis nějaké takové budovy a jejího interiéru. Její hrdinky se honosí hedvábnými či saténovými šaty, jsou odvážné a energické… Sylviiným oblíbeným hrdinou je typ muže, kterého ženy milují od prvního pohledu - navenek vznešený, přezíravý až arogantní, ale uvnitř se skrývá okouzlující něžný milenec. Její první knížka vyšla v nakladatelství Mills & Boon v roce 1991.

I Sylviin život je jedna velká romance! Když Sylvia začala navštěvovat Cambridge, sousedé jejích rodičů - Pauline a Leslie Andrewovovi - nařídili svému synovi, který studoval na stejné škole jako Sylvia, aby na mladší dívku dohlížel. A jak už to tak v životě bývá, přeskočila mezi nimi jiskra… Takže Simon na Sylvii dohlíží již celých čtyřicet let.

Vychovali dceru Catherine, která se svou rodinou žije a pracuje v Londýně. S manželem jsou velcí cestovatelé, rádi jezdí nakupovat do Paříže, nebo si udělají třítýdenní cestu po Vietnamu na kolech! Ale nejraději tráví čas v malém domku v Normandii, kam jezdí, kdykoliv se jim zachce.


Zpět