HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Ann Majorová

Ann Majorová

Nikdo, kdo si kdy otevřel a přečetl knihu od Ann Majorové, by nečekal, že psaní považuje za obtížnou činnost. Ona sama říká: "Jsem šťastná, že jsem spisovatelka, i když psaní pro mě vůbec není lehké. Nejsem totiž ten typ spisovatele, který žije jenom psaním. Miluji svůj život, své děti, vnuky a kočky. Za nesmírně cenné považuji drobné rituály každodenního života, malé radosti, které mi dodávají energii a chuť psát."

Ann získala vynikající vzdělání na vysokých školách, v Austinu na Texaské univerzitě obdržela titul bakaláře v oboru anglický a španělský jazyk, v tomtéž oboru pokračovala na magisterském studiu na univerzitě v Kingsville. Ann učila jak na střední, tak na vysoké škole a je uznávána jako zkušený řečník.

Ann by mohla být příkladem a vzorem pro svou houževnatost, cílevědomost a píli. Začala psát, když se jí narodilo první dítě a první knihu jí vydali o šest let později. Málokdo může jako ona říct: "Naučila jsem se psát sama, bez pomoci jiných spisovatelů nebo kurzů. Bylo to velmi osamělé úsilí." Ale Ann se nikdy nevzdala a výsledkem jejího odhodlání je již přes šedesát titulů pro nakladatelství Harlequin. Mnohé z nich patří k bestsellerům a Ann si vysloužila uznání a obdiv i od svých kolegů a kolegyň spisovatelů.

Kromě psaní se ráda věnuje cestování, jachtingu a vodním sportům. Občas si i zahraje na klavír. Ann v současné době žije se svým manželem v jižním Texasu.


Zpět