HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Rachael Thomasová

Rachael Thomasová

Rachael sice vyrostla na anglickém venkově, ale teprve, jak sama o sobě píše, když se asi před dvaceti roky přestěhovala do Walesu, nalezla místo, kde chtěla a mohla "zapustit kořeny". A vzala to zapouštění kořenů opravdu z  gruntu, protože v době, kdy byly ještě děti malé, se naučila velšsky! S  manželem ve Walesu provozuje mléčnou farmu.

Četba romancí patřila k Rachaeliným koníčkům snad odjakživa, stejně tak dlouho toužila podobné příběhy i psát. Dodnes vzpomíná na to, jak četla jednu ze svých prvních povídek spolužákům ve škole. To jí bylo devět let a lze předpokládat, že v té době ještě nešlo o romantický příběh. A pokud snad ano, určitě ne příliš žhavý?

Příběh Rachael-spisovatelky je zajímavý i tím, že na něm lze krásně dokumentovat to, jak se dá (také) začít této profesi věnovat. Když začaly její děti - má mimochodem dvě - chodit do školy, začala ona sama docházet každé pondělí do kroužku začínajících spisovatelů, kde se učila od lidí, naladěných podobně jako ona sama. A v době, kdy svou první romanci psala, absolvovala spisovatelský kurz pořádaný renomovanou autorkou romantických knížek Kate Walkerovou, připojila se k programu pro začínající spisovatele New Writers? Scheme, o něco později k programu Romance Writers of Australia. A vrcholem pak byl pobyt v Toskánsku na kurzu organizovaném Sharon Kendrickovou.

Sama o sobě říká, že zatím napsala třináct knížek, pouze osm z nich se dostalo ale do toho stádia, aby na jejich závěru mohla napsat - doopravdy či symbolicky - to mýtické The End - konec. Za své "děti" ale považuje i oněch pět nedokončených příběhů, protože i ty ji formovaly. A ostatně, kdo ví, zda se k nim ještě někdy nevrátí!

Rachaeliny "lásky" jsou úzce spjaty s její spisovatelskou kariérou. Ráda se svými hrdiny navštěvuje cizí kraje, ráda s nimi vstupuje do "velkého světa", ráda s nimi prožívá jejich emoce v okamžicích, kdy se láska stává láskou?


Zpět