HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Annie Burrowsová

Annie Burrowsová

se narodila v Anglii v Suffolku rodičům, kteří rádi četli. Kromě toho, že měli doma spoustu knih, každou sobotu ještě navštěvovali místní knihovnu, aby si vypůjčili další. Annie měla odjakživa bujnou fantazii a začala si cestou ze školy a během dní, kdy ležela nemocná v posteli, vymýšlet vlastní příběhy. Téměř každý víkend se s rodiči vypravili na nějaký hrad nebo zámek, a když se pak vrátili, Annie se svojí starší sestrou se oblékaly jako vznešené lady nebo si vysnívaly vlastní představu honosných sídel s tajemnými chodbami a  spletitými bludišti.

Její láska k příběhům vyústila v rozhodnutí jít studovat anglickou literaturu, nevěděla ale, co by měla dělat potom. Když se setkala se studentem matematiky, který měl navíc silnou motorku, rozhodla se okamžitě. Vdala se za něj a  odstěhovala se s ním do Manchesteru, kde si dokončoval doktorát. Annie věděla, že je pro ni důležité zůstat doma a starat se o dvě děti, které se jim narodily, ale když postupně dorůstaly, začala přemýšlet o tom, jestli by příběhy, které si vymýšlela během každodenní nudné práce v domácnosti, nezajímaly třeba i někoho jiného.

Její první literární pokus vznikal téměř dva roky, zčásti i proto, že rukopis roztrhala a začala úplně znovu. Nutnost najít si zaměstnání, aby pomáhala platit školné za děti, ji také brzdila. Když dokončila svůj první literární pokus, nenašel se nikdo, kdo by ho byl ochoten vydat. V té době se ale už stala na psaní téměř závislá a v roce 2007 nakladatelství Mills and Boon konečně přijalo její první knihu s originálním názvem Cinderella Bride.

Annie od té doby už nechodí do práce a jediné, co touží dělat, je psát své vysněné příběhy.


Zpět