HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Janette Kennyová

Janette Kennyová

Jak se holka z farmy na americkém Středozápadě dostane k tomu, že začne psát knihy? Je to vlastně jednoduché - stačí mít rodiče, kteří rádi čtou a kteří jí odmala lásku ke knihám vštěpují! A v případě Janette k ne jen tak ledasjakým knihám!

Tatínek miloval to, čemu se říká braková literatura, v Americe tedy pulp, a Janette si díky němu oblíbila především westernové příběhy. Díky nim se zamilovala do romantiky amerického Západu, dlouhých cest prašnými stezkami v sedle - prvního koně dostala, když jí bylo osm - a večerů u táborových ohňů. Mnoho z té romantiky si vyzkoušela na vlastní kůži - usínala za "zpěvu“ kojotů a dostala se ve Skalnatých horách k nerudnému grizzlymu tak blízko, že si na něj skoro mohla sáhnout. Tenkrát se také rozhodla, že bude kovbojka (v češtině pro tuhle profesi slovo nemáme, v Americe se honačkám dobytka říká cowgirl). Osud šel pro Janette jiným směrem, kovbojové a vůbec romantika Západu ale v  jejích knihách zůstali. A maminka ji pro změnu uvedla do světa klasické literatury.

Když Janette objevila u babičky její skrýš harlequinek, bylo rozhodnuto. Byla to láska na první čtení, která dodnes Janette nepustila.

Cestu ke kariéře spisovatelky jí sice zkomplikovalo několik dalších lásek - maminka z ní chtěla mít baletku -– Janette se baletu věnovala od čtyř do sedmnácti let, na chvíli si pohrávala s myšlenkou, že bude herečkou - rok strávila v místní divadle, kde ztělesnila několik rolí. Psaní knih nakonec ale zvítězilo!


Zpět