HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Rachel Baileyová

Rachel Baileyová

Těžkou závislost na knížkách si Rachel vytvořila už v dětství s první knihou pohádek a dodnes se z toho nevzpamatovala. A je s tím spokojená. Vystudovala a získala tituly v psychologii a sociální práci a dnes žije svůj sen - píše romance pro nakladatelství Harlequin.

Žije v malém kousku ráje na východním pobřeží Austrálie spolu se svým hrdinou a čtyřmi psy. Nejraději ze všeho sedává s dobrou knihou a se psy u nohou na verandě. Obklopuje je nádherná příroda, nikde prý nejsou západy slunce krásnější. V majestátu přírody také čerpá inspiraci pro psaní. A pak také v čokoládě. Dobrou romanci přirovnává k tabulce hořké čokolády, jejíž intenzivní chuť je možné si vychutnat jen tak, nebo z ní udělat teplý pudink, a stejně tak lze námět a jeho intenzitu dávkovat a zpracovávat na více způsobů.

Rachel se také přiznává, že při psaní příběhů si za své hrdiny dosazuje známé herce, že jí to pomáhá k lepšímu vykreslení charakterů i živějším a reálnějším reakcím jejích postav. A když knihu dopíše, nejlepší relax pro ni představuje dobrý film na DVD nebo procházka přírodou.


Zpět