HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Caroline Burnesová

Caroline Burnesová

Caroline pochází z novinářské rodiny a už jako dítě si ji dobírali pro její spisovatelské ambice. Na publicistickou dráhu se vydala již ve dvanácti letech jako mladičká fotoreportérka. V tiskárně, kde s dětským nadšením vypomáhala, si z ní dělali legraci, že se snad narodila s inkoustem v žilách.

Od malička k její největší vášni patřilo čtení. Konkurovat mu mohla snad jen Carolinina láska ke koním. Sama Caroline říká: "Kdybych měla šanci stát se kovbojem, asi bych nenapsala ani slovo. Ovšem už jen proto, že oba moji rodiče byli novináři, jsem se mnohem snáz dostala k psacímu stroji než ke koním."

Caroline vystudovala novinařinu a také se žurnalistice nějakou dobu věnovala. Ale její srdce ji táhlo ke psaní povídek. Několik z nich získalo pozitivní kritiky a přitáhlo k mladé spisovatelce pozornost. V roce 1988 začala Caroline psát pro nakladatelství Harlequin dobrodružné romance. Ve své prvotině spojila lásku k psaní, ke zvířatům a záhadám. Děj detektivní povídky se odehrával v  prostředí koňských dostihů v Mississippi. Tím odstartovala svou spisovatelskou dráhu a od té doby jí vyšlo kolem tří desítek knih, které byly přeloženy do devíti jazyků.

Caroline říká, že v jejích knihách je proto tolik zvířat, protože tak může se svými čtenáři sdílet lásku ke zvířatům. Doopravdy psát začala zhruba před patnácti lety a uvědomuje si, že před spisovatelem leží nelehký úkol vtáhnout čtenáře do příběhu tak, aby zapomněl na svůj náročný život. A tak kdyby mohla mít jedno přání, přála by si, aby den měl více hodin, aby měla více času na čtení, více času psaní a více času na ježdění na koních.

Caroline žije na farmě, kde jí dělají radost a společnost tři koně, tři psy a  pět koček.


Zpět